Ze světa zdravého životního stylu

Suchá kůže a jak ji ošetřovat

Suchá kůže nebo-li xerosis cutis se vyskytuje v naší populaci poměrně výrazně. Trpí na ni přibližně jedna třetina populace a dokáže značně znepříjemnit průběh života každému, kdo jí čelí.

28.06.2020

Akné - pravidelná péče je klíčová

Akné (Acne vulgaris) je zánětlivým onemocněním mazových žláz a vlasových folikulů, které negativně ovlivňuje psychiku postižených osob kvůli svým nepříjemným viditelným projevům.

22.05.2020

Kontaktní alergická dermatitida

Vzhledem k množství látek, kterým jsme v dnešní době vystaveni, se není čemu divit, že přibližně desetina naší populace trpí kontaktní alergickou dermatitidou.

23.04.2020

Fotodermatózy

Fotodermatózy jsou onemocněními spojenými se zvýšenou citlivostí k slunečnímu záření. Vyvolané bývají různými látkami tzv. fotosenzibilizátory pohlcujícími záření určitých vlnových délek, které vede k nežádoucím projevům.

26.03.2020

Periorální dermatitida a jak ji ošetřovat

Nepříjemný společník po celý život, který se vždy rád připomene. Periorální dermatitida jako velmi časté onemocnění mladých žen způsobené vícero faktory.

03.01.2020

Atopický ekzém a jak ho ošetřovat

Atopický ekzém je jedním z nejznámějších kožních onemocnění, se kterým se potýká okolo 30 % dětí a 10 % dospělých v populaci. Bohužel se tato procenta každým rokem zvyšují. Existuje momentálně nějaká možnost, jak jeho vzniku předcházet nebo ho trvale vyřešit?

02.01.2020

Růžovka, jak ji poznat a ošetřovat

Je otázkou času a vnějších faktorů, kdy se citlivá a příležitostně zarudlá pleť změní v mnohem horší potíže směřující k růžovce.  Obvykle se začíná projevovat okolo 30. roku, ale většinu z nás převážně trápí mezi 40. a 60. rokem. Čím dříve se začne šetrně o pleť pečovat, tím lépe.

01.01.2020

Péče o pokožku při lupénce

Nevzdávejte se lupénce. Společně to zvládneme. S jejími příznaky máme zkušenosti a víme, jak ji ošetřit.

22.09.2019

Zesvětlení pigmentových skvrn

Příroda v kombinaci s vědou nás dovedla k výborným možnostem, jak v dnešní době účinně, a především bezpečně zesvětlit i vybělit pigmentové skvrny. Nejedná se tedy o nic nemožného!

25.04.2019

Kožní problémy zaměnitelné s akné

Na první pohled mohou vypadat vzniklé pupínky na pleti jako akné, ale přitom se může jednat o projevy úplně jiného onemocnění nebo stavu pleti. Odlišit totiž akné od jiných onemocnění může někdy být opravdu „oříšek“.

18.03.2019

Nádory kůže

Nádory kůže patří mezi nejčastější zhoubná onemocnění vyskytující se v populaci. Mezi zhoubné projevy patří melanom, basaliom a spinaliom.

24.05.2017

Kontaktní ekzém - způsob kosmetického ošetření na saloně

V kosmetice se s tímto problémem setkáváme poměrně často. Jsou to ty nespecifikovatelné suché flíčky na pleti. Bývají ohraničené, někdy jsou zarudlé a mohou být zdrsněné, na povrchu silně zkeratizované. Nebo naopak malé svědivé pupínky podlité tekutinou. Průvodním znakem je, že svědí – někdy hodně.

23.02.2017

Co si počít s nežádoucí pigmentací?

Nežádoucí nepravidelnou pigmentaci řešíme na salonu s klientelou průběžně celý rok. V tomto období přichází vhodný čas na zahájení terapie. Nejlepší účinek má prevence, ale pokud to nevyšlo?

26.09.2016

Akné v kosmetické praxi

Mít nečistou pleť s černými tečkami nebo akné nepatří mezi neřešitelné situace. Důležitá je pravidelná každodenní péče se správnými kosmetickými přípravky, které pleť zbytečně nevysušují a také ji nedráždí.  

18.07.2016

Akné (Acne vulgaris)

Akné je neinfekční chronické zánětlivé onemocnění mazových žláz a vlasových vývodů, jehož projevy postihují  80 - 100 % mladistvých ve věku od 11 do 25 let. Nevyhýbá se ale ani dospělým, kdy 10 - 15 % klientů trpí na projevy akné i v pozdějším věku.

17.06.2016