Pokožka s lupénkou

Pokožka s lupénkou

Hledání vhodné úlevy a potlačení jejích příznaků je neustálým tématem, protože se lupénka nedá zcela vyléčit. Individuálně nastavená léčba je možná a má pozitivní výsledky, nicméně není trvalá. Proto bývá léčba doplněna o péči kosmetickými přípravky.

PŘÍČINY LUPÉNKY

Přesné důvody jejího vzniku nejsou známy. Podílí se na ní dědičnost a spouštěcí faktory jako jsou hormonální změny (puberta, těhotenství a menopauza), fyzická zátěž, stres, nezdravý životní styl, klimatické změny a jiné. Rozvinout se může do jiných, pro život rizikovějších potíží, jimiž je např. artritida nebo cukrovka.

PŘÍZNAKY LUPÉNKY

Lupénka je zánětlivým onemocněním celého organismu, při kterém imunitní systém obranně reaguje proti vlastnímu tělu. Viditelně se lupénka projevuje nadměrným buněčným dělením a rohovatěním pokožky. Existuje více forem, kdy nejčastější z nich je ložisková lupénka (až 90 % diagnostikovaných osob) vyskytující se převážně na hlavě, kolenou, loktech a v oblasti hýždí.

  

Ložiska chronické lupénky

  • jsou vyvýšená, zarudlá a ostře ohraničená
  • mají suché stříbřité šupinky, které se po škrábání odlupují jako vosk
  • někdy svědí

Lišit se může u jednotlivců např. svou velikostí, místem příznaků nebo délkou výskytu. V žádném případě ale není lupénka nakažlivá!

PÉČE PŘI LUPÉNCE

Naše pozitivní zkušenosti se zevním ošetřením lupénky se opírají o výsledky ošetření v proškolených a certifikovaných kosmetických salonech pracujících s přípravky DR. BAUMANN a SkinIdent. Tyto produkty obsahují léty ověřené složky, které kůži neiritují a jsou tak vhodné i pro velmi citlivou pokožku. Neobsahují parfemace, minerální oleje, chemické konzervanty ani složky živočišného původu. Základem pro jejich samotný vývoj byla a je stavba lidské pokožky, protože čím více je látka pro imunitní systém těla vlastní, tím lépe s ní tělo “komunikuje” a nevznikají negativní kožní reakce.

Při péči o lupénku jsou zásadní velmi šetrné čisticí přípravky doplněné o vhodně zvolená promazávací mléka či krémy. Níže vypsané výrobky jsou univerzální základní péčí, s níž mohou lupénkáři jednoduše ošetřit pokožku obličeje i těla a dosáhnout výborných výsledků. Výběr přípravků se však může mírně odlišovat podle individuálních potřeb a stavu pokožky daného klienta.

OŠETŘENÍ PŘI LUPÉNCE

Čisticím gelem DR. BAUMANN se díky šetrným mycím složkám a pečujicímu makadamiovému oleji jemně zbaví pokožka obličeje i celého těla svých nečistot. Gel neštípe, nevysušuje a stačí ho opravdu malé množství. Ložiska lupénky a obličej se následně ošetří Pleťovou vodou Special DR. BAUMANN, která pokožku zklidní, dodá jí velkou dávku hydratace a vhodně ji připraví na aplikaci následujících přípravků. Namísto této vody je možné použít Oční vodu s heřmánkem DR. BAUMANN, osvědčenou jako intenzivní zklidňující krok péče nejenom o pokožku očí a očního okolí.

Péče vícevrstvými liposomy spočívá v optimalizaci obsahu vody v pokožce, posílení kožní bariéry a dopravení pro pokožku podstatných účinných látek hlouběji do pokožky. S ohledem na příznaky lupénky a jejího vlivu na znatelný úbytek ceramidů, které patří mezi nejdůležitější složky v naší pokožce, doporučujeme používat produkty s jejich obsahem jako je tomu například u přípravku LIPOSOME MULTI ACTIVE s ceramidy DR. BAUMANN. Vhodnou variantou je také velmi intenzivní přípravek Liposom Vitamin Super řady SkinIdent obohacený o širokou škálu vitaminů včetně zklidňující B12. Liposomální péči lze použít jak na ložiska lupénky, tak i na celý obličej.

Celkové zlepšení stavu pokožky a úlevu od její suchosti přináší Intenzivní mléko DR. BAUMANN, výjimečné svou vysokou koncentrací pupálkového oleje. Ten je velmi přínosný díky svému regeneračnímu a protizánětlivému účinku, jímž se posiluje bariérová funkce kůže a zvyšuje její elasticita. Vhodnou možností výhradně s látkami tělu vlastními je Tělové mléko Vitamin z řady SkinIdent s množstvím harmonizujících vitaminů a látek, včetně důležitého vitaminu B12, který pokožku velmi výrazně zklidňuje.

KDE JE MOŽNÉ PRODUKTY KOUPIT

Naše pozitivní zkušenosti se zevním ošetřením periorální dermatitidy se opírají o výsledky profesionálních kosmetických salonů, které jsou řádně proškoleny v používání přípravků DR. BAUMANN a SkinIdent. Napište nám na email info@inspiringbeauty.cz a my Vám doporučíme proškolený kosmetický salon ve vašem okolí.

JAK SE STÁT SPOLUPRACUJÍCÍM SALONEM

Pokud jste profesionální kosmetička a máte zájem používat produkty DR. BAUMANN a SkinIdent i ve svém salonu, tak nás neváhejte kontaktovat přes kontaktní formulář či přímo přihlášením na následující seminář, kde se dozvíte vše o tom, jak můžete s naší kosmetikou začít pracovat.